IFCBA

 

Gümrük Müşavirlik Derneklerinin üyesi olduğu Uluslararası Gümrük Müşavirleri Dernekleri Federasyonu, global olarak dış ticaret yapan şirketlere gümrük hizmetleri sunan Gümrük Müşavirlerinin üye olduğu derneklerden oluşan uluslararası bir organizasyondur. BOYKAN, bir Gümrük Müşavirliği şirketi olarak IFCBA’in Türkiye’de ki ilk ve tek üyesidir.

 

 

İGMD

 

BOYKAN, Gümrük Müşavirliği mesleğinin sürdürebilir ve geliştirebilir büyümesini sağlamak ve ilgili tüm platformlarda görüş ve düşüncelerin dile getirilmesine imkan yaratmak amacı il 1927 yılında kurulmuş olan İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği’nin üyesidir

 

 

 

 

UTİKAD
​​​​​​

 

1986 yılında kurulan Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD); Türk taşımacılık ve lojistik sektörünün en geniş kapsamlı sivil toplum kuruluşudur.Türkiye'de ve uluslararası alanda kara, hava, deniz, demiryolu ve kombine taşımacılığın yanı sıra liman işletmeciliği, antrepo ve depo hizmetleri, hızlı kargo ve paket taşımacılığı, gümrük müşavirliği faaliyetlerinde bulunan ve lojistik hizmet üreten firmaları aynı çatı altında toplayan UTİKAD, Türk lojistik sektörünün sesi olarak sektörü ve üyelerini yurt içi ve dışında pek çok platformda temsil etmektedir. BOYKAN, 2023 yılında UTİKAD üyesi olmuş ve sektörde Lojistik çatısı altında yürütülen tedarik zincirinin bir parçası olmuştur.

 

 

PAGEV

 

 

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı 1989 yılında Türk Plastik Sektörü'nün yurtiçi ve yurtdışı platformlarda temsili amacıyla kurulmuştur. BOYKAN, günümüzde 600'ü aşkın aktif üyesi bulunan sektörün en etkin sivil toplum örgütlerinden biri olan PAGEV'in Danışma Kurulu Üyesidir.

 

 

 

 

 PAGDER

 

Türk Plastik sektöründe faaliyet gösteren üretici firmaları aynı şemsiye altında toparlamak amacıyla 1969  yılında kurulan Plastik Sanayicileri Derneği, 400'ü aşkın üyesi ile Türkiye plastik ve plastik işleme makineleri  sektörünün en etkin sivil toplum örgütlerinden biridir. BOYKAN, PAGDER'in Danışma Kurulu Üyesi ve bir sosyal sorumluluk projesi olan 'Yuvaya Dönüşen Plastikler' in komite üyesi ve aynı zamanda 2014 yılından bu yana sponsorları arasında bulunmaktadır. Bunlara ek olarak üretici olmayan ilk üyesidir.

 

 

 

 PLASFED

 

Türk Plastik sektörünün önde gelen dernekleri, 28 Ekim 2011 tarihinde bir araya gelmiş ve sektörün federasyonunu (PLASFED Plastik Sanayicileri Federasyonu) kurmuştur. Günümüzde kamu otoriteleri   nezdinde plastik sektörünü temsil etmekte ve savunmaktadır. Uluslararası federasyonlarla ilişkilerine devam   etmektedir. Düzenlediği seminer ve çalıştaylar, yayımladığı PLASFED DERGİ, sektör sorunları ile ilgili raporlar, üye derneklerin yayınları ve sosyal sorumluluk projeleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir. federasyon sektörün 9 derneğini temsil etmekte olup üye sayısı 1597'dir. BOYKAN, PAGEV ve PAGDER üyelikleri dolayısıyla PLASFED oluşumu içerisinde yer almaktadır.

 

 

 CHEMORBİS

2001 yılında faaliyete geçen ChemOrbis plastik endüstrinin karlılığını korumaya ve arttırmaya yönelik servisler sunan teknoloji bazlı bir global alış – veriş platformudur. BOYKAN, düzenlediği etkinliklerle sektöre yön veren ChemOrbis’in Mevzuat Danışmanı ve üyesidir.

 

 

 

BABİAD

 

 

Balıkesir’li bürokratlar ve işadamları tarafından Balıkesir ve çevre coğrafyada bulunan şehirlerde toplum yararına faaliyetler gerçekleştirmek üzere kurulmuş olan bir dernektir. BOYKAN, Balıkesir Bürokratlar ve İşadamları Derneği üyesidir.

 

 

 

 

İKOD

 

Klasik otomobiller dünyasına farklı bir soluk getirmek üzere 2009 yılında kurulan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, klasik otomobil tutkunlarını bir araya getiren ve bu noktada bir kültürün yerleşmesi için faaliyetlerde bulunan bir dernektir. BOYKAN, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin üyesidir.